80 STK’dan ‘Erdoğan’a destek açıklaması

27.07.2014

134 Kişi Okumuş

0 Yorum

80 STK’dan ‘Erdoğan’a destek açıklaması

Elazığ Sivil Toplum Kuruluşları (STK) bir araya gelerek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ı destekleme kararı almasının ardından deklarasyon yayınladı.

STK Platformu dönem sözcüsü Prof.Dr. Memet Şekerci, yaptığı açıklamada, “Millet olarak, ilk kez doğrudan kendi irademizle cumhurbaşkanı seçeceğimiz ve siyasal tarihin akışına da etki edecek bir süreci yaşıyoruz. İnşa ve ihyası için mücadele ettiğimiz medeniyet değerlerimiz, yakın tarihten çıkardığımız sonuçlar, medeniyet havzamızda yaşananlar, 12. cumhurbaşkanlığı seçim sürecine büyük anlam ve sonuçlar yüklememizi zorunlu hale getiriyor” dedi.

YARDIMA KOŞAN BİR TÜRKİYE VAR

Türkiye, sadece milletimiz için değil medeniyet havzamızdaki bütün ülke ve toplumlar için yeni ufuk, umutların öznesi olmak durumunda olduğunu belirten Şekerci, ”Artık, Türkiye herhangi bir ülke değildir. Artık, Türkiye başka coğrafyaların yaralarını saran, mazlumlarına kol kanat geren, zulme ve zalime karşı sessiz kalmayan proaktif diplomasiyi esas alan vizyoner bir ülkedir. Hak ve özgürlüklerin esas, yasakların istisna olduğu bir Türkiye var artık. Mısır ’ın, Filistin ’in, Doğu Türkistan ’ın, Kuzey Irak ’taki Türkmenlerin, Çeçenistan ’ın, Kırım ’ın, Suriye ’nin, Arakan ’ın ve Somali ’nin yardımına koşan bir Türkiye var.Cumhurbaşkanının halkın oylarıyla seçilecek olmasını, mevcut siyasi iradenin millet egemenliğine ve milletin takdirine bağlılığının göstergesi olarak kabul ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.