Gayrimenkul Sektörü Beyaz Yakalıları Bekliyor

27.02.2013

313 Kişi Okumuş

0 Yorum

Gayrimenkul Sektörü Beyaz Yakalıları Bekliyor

Gayrimenkul Sektörü Beyaz Yakalıları Bekliyor

İşsizlik Türkiye’nin gündemden düşmeyen ana konusu olmaya devam ederken, emlak sektörünün en önemli aktörlerinden biri olan Projebeyaz Gayrimenkul ve Danışmanlık, gayrimenkul sektöründe uzmanlaşmak isteyen beyaz yakalılara kapılarını açıyor.

Dünyada saygın ve iyi eğitimli insanların yaptığı bir meslek olan gayrimenkul danışmanlığı ülkemizde uzun yıllar ‘Bir masa, bir sandalye’ anlayışıyla yürütüldü. Ancak son yıllarda Türkiye’de marka emlak projelerinin hayata geçmesiyle yaşanan kabuk değişimi sonucu, merdivenaltı emlakçılık, yerini son derece profesyonel ve saygın emlak zincirlerine bıraktı. Meslek, ‘Emlak Komisyonculuğu’ndan ‘Gayrimenkul Danışmanlığı’na evrilirken, sektör çalışanlarının profili de değişti. Özellikle yabancıya emlak satışını kolaylaştıran Mütekabiliyet Yasası’nın hayata geçmesiyle, dünyaya açılan sektörde üniversite mezunu, yabancı dil bilen elemanların sayısı her geçen gün arttı. Bugün emlak sektörü 40 bin emlak şirketi ve 120 ila 160 bin arasında değişen çalışanı ile dev bir istihdam alanı haline geldi.

Projebeyaz Doğru Adres

İlkeleri, iyi eğitimli kadrosu, hizmetleri ve duruşuyla sektördeki bu kabuk değişiminin baş aktörlerinden biri olan Projebeyaz Gayrimenkul ve Danışmanlık, kurulduğu günden bu yana, ‘Gayrimenkul Danışmanlığı’ mesleğinde kariyer yapmak isteyen beyaz yakalıların doğru adresi oldu. Projebeyaz, bugün de işsizlik Türkiye’nin gündemden düşmeyen ana konusu olmaya devam ederken, bu sektörde uzmanlaşmak isteyen beyaz yakalılara kapılarını açıyor. Yabancı dil bilen, üniversite mezunu, iyi eğitimli gençleri tüm dünyada son yılların en popüler mesleğinde uzmanlaşmaya çağırıyor.

Projebeyaz Gayrimenkul ve Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Murat Uzun, “Ülkemizde gün geçtikçe büyüyen ve önem kazanan bir emlak sektörü mevcut. Emlak sektöründe yaşanan bu kabuk değişimi elbette ki emlak sektörünün çalışanlarına da yansıyacak. Bu değişim emlak sektörünü prestijli bir iş alanına dönüştürürken, bizler için de sektörün kaliteli istihdam açığına işaret ediyor” dedi.

“Emlak sektörünün istihdam kalitesini artırmak zorundayız”

Sektörün yaşadığı bu olumlu gelişimin köklü olabilmesi için emlak sektöründeki istihdam kalitesini arttırmanın çok önemli olduğunu vurgulayan Uzun, “Türkiye’de yapılan pek çok istatistik veri bize diplomalı işsizliğin her geçen gün arttığını kanıtlıyor maalesef. Biz Projebeyaz olarak, üniversite mezunu gençlerimize sesleniyoruz. Gelin bu sektörü birlikte inşa edelim. Projebeyaz her konuda olduğu gibi bu konuda da sektöre öncülük edecek ve emlak sektöründe uzmanlaşmak isteyen beyaz yakalılar için en iyi okul olacaktır” diye konuştu.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.