Kentsel dönüşüm çalışmaları sürüyor

20.11.2012

281 Kişi Okumuş

0 Yorum

Kentsel dönüşüm çalışmaları sürüyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, kentsel dönüşüm çalışmalarının tüm Türkiye’de devam ettiğini söyledi.

Bakan Bayraktar, Karahayıt’taki kentsel dönüşüm alanını inceledikten sonra Denizli Valisi Abdülkadir Demir’i makamında ziyaret etti. Bayraktar, burada yaptığı konuşmada, Karahayıt bölgesinin turizm açısından geliştirilmesi için bir adımın daha atıldığını, Denizli’nin, Türkiye’nin kalkınması için elbirliğiyle hareket ettiklerini belirterek, ”Kentsel dönüşüm çalışmalarımız tüm Türkiye’de devam ediyor” dedi.

Daha sonra Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret eden Erdoğan Bayraktar, kentin Türkiye’de önemli bir yeri olduğunu, son çıkan yasayla birlikte büyükşehir statüsü kazandığını dile getirdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar, şöyle konuştu:

”Denizli’nin ve ülkemizin gelişmesi noktasında destek bekliyoruz. Sağlık turizmini, tekstil sanayisindeki yatırımlarını öne çıkartmak, Denizli’nin ihracatını artırmak, tarım sektörüne daha büyük katkı sağlamak, Denizli’deki kentsel dönüşümü marka yapmak için destek lazım. Bunun için hep beraber yapıcı olmamız, yapıcı yönde hareket etmemiz lazım. Basından halkımızı bilinçlendirme anlamında çok büyük talebimiz var. Denizli büyükşehir oldu. Yasayı Cumhurbaşkanımız onayladıktan sonra Resmi Gazete’de yayımlanacak ve Denizli’ye daha çok yatırım gelecek. Merkezi hükümetten daha çok pay gelecek. Denizli hep beraber bu hakettiği çalışmanın karşılığını bulacaktır.”

Bir gazetecinin, Çamlıca Tepesi’ne yapılacak cami ile ilgili tartışmalarla ilgili sorusu üzerine Bakan Bayraktar, ”Bu sorunun muhatabı ben değilim. Orada dernek başkanı var. İstanbul için simge olur, dönemimiz için simge olur, ben hayırlı olsun diyorum” dedi.

AK Parti Denizli İl Başkanlığı’nı da ziyaret eden Bakan Bayraktar’a, AK Parti Denizli Milletvekilleri Nihat Zeybekci, Bilal Uçar ve Nurcan Dalbudak eşlik etti.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ